OFERTA DNIA Białoruś z Mińskiem 24-27 maja 2018 r.


ŚLADAMI MICKIEWICZA, NIEMENA, KOŚCIUSZKI I ORZESZKOWEJ


Uwaga! OBOWIĄZKOWE SĄ PASZPORTY I WIZY!!!

24.05 CZWARTEK

Wyjazd z Kielc o godz. 5.oo, przejście graniczne Kuźnica. GRODNO: Muzeum i pomnik Elizy Orzeszkowej, Stary Zamek – rezydencja Stefana Batorego, Nowy Zamek, katedra św. Ksawerego, kościół jezuitów od 1991 r. katedra, d. klasztor jezuitów, w którym mieszkała Zofia Nałkowska (1922-27), zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

25.05 PIĄTEK

Po śniadaniu STARE WASILISZKI: Dom Muzeum Czesława Niemena oraz kościół parafialny, w którym był chrzczony; NOWOGRÓDEK: fara Witoldowa, w której był ochrzczony Mickiewicz, ruiny zamku, Muzeum Poety; przejazd nad Jezioro Świteź; ZAOSIE: folwark/zaścianek Mickiewiczów. Obiadokolacja i nocleg w Nieświeżu.

26.05. SOBOTA

Po śniadaniu MIR: zamek wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO; MIŃSK: sobór Św. Ducha, Czerwony Kościół, Monument Sławy, Biblioteka Narodowa; NIEŚWIEŻ: kościół p.w. Bożego Ciała z kryptą, w której pochowano rodu Radziwiłłów, zespół pałacowy. Kolacja i nocleg w Baranowiczach.


27.05 NIEDZIELA

po śniadaniu KOSÓW POLESKI (Mereczowszczyzna) – Muzeum Tadeusza Kościuszki; BEREZA KARTUSKA – ruiny klasztoru kartuzów, dawne więzienie (1936-39), pomnik ofiar; BRZEŚĆ: Twierdza z połowy XIX w.
Powrót do Kielc ok. 23.33.


Cena 860 zł/os.

obejmuje:
przejazd autokarem, 3 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, ubezpieczenie NNW i KL, opieka pilota na trasie.
Na bilety wstępu i przewodników należy przygotować 35 EUR. Dodatkowo wiza białoruska 25 EUR, paszport musi być ważny min. 6 miesięcy.ZAPRASZAMY

OFERTA DNIA ODESSA 23.06–1.07.2018 r.


ODESSA i okolice


23.06 SOBOTA

wyjazd autokarem z Kielc o godz. 7.oo z parkingu przy KCK, przejazd do Lwowa. Wieczorem wyjazd pociągiem (przedziały sypialne 4 -osobowe) do Odessy.

24.06 NIEDZIELA

przyjazd do Odessy w godzinach porannych, po drodze do hotelu objazd po najciekawszych miejscach miasta z przewodnikiem. Zakwaterowanie w hotelu, obiad, czas wolny. O godz. 19.00 – obiadokolacja, wieczorny spacer po deptaku. Nocleg.

25.06 PONIEDZIAŁEK

Po śniadaniu zwiedzanie Odessy (schody Potiomkinowskie, port morski, most „teściowej”, Park Szewczenki, główna ulica Deribasowska, czas wolny. Słynne podwórka odesskie, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.


26.06 WTOREK

po śniadaniu wycieczka do BIAŁOGRODU DNIESTROWSKIEGO - Twierdza Akermańska. Obiad. SZABO - zwiedzanie wytwórni win i koniaków wraz z degustacją, zakupy w sklepie firmowym. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

27.06 ŚRODA

po śniadaniu przejazd na plażę czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja o godzinie 17.3o. Wizyta w Teatrze spektakl zgodnie z repertuarem. Czas wolny.

28.06 CZWARTEK

śniadanie, rejs statkiem wzdłuż wybrzeża (ok. 1 godz.), „Odesskie Katakumby” – Muzeum Partyzanckiej Chwały, w drodze powrotnej Delfinarium NEMO, czas wolny. obiadokolacja.

29.06 PIĄTEK

po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do WILKOWA – miasto na wodzie zwane „Ukraińską Wenecją” spacer po starej części miasta, rejs statkiem deltą Dunaju do Punktu „0”. Piknik w sadybie „Zielony zakątek” (zupa ucha, ryba, wino domowe, herbata z samowara). Kolacja i nocleg w Wilkowie.

30.06 SOBOTA

po śniadaniu, przejazd do Odessy, obiad, czas wolny, przejazd na Dworzec kolejowy. Godz. 21.47 wyjazd pociągiem do Lwowa.

1.07 NIEDZIELA

przyjazd do Lwowa o godz. 10.10, czas wolny. Ok. 13.oo wyjazd powrotny do kraju. Przyjazd do Kielc ok. godz. 22.22

Cena 1.400 zł/os.

obejmuje:
przejazd autokarem i pociągiem, 6 noclegów ze śniadaniami, 6 obiadokolacji, 3 obiady, ubezpieczenie, pilota na trasie.
Na bilety wstępów i miejscowych przewodników trzeba przygotować 50 EUR.ZAPRASZAMY