OFERTA DNIA

Gold Tour

Śladami Mickiewicza, Niemena, Kościuszki i Orzeszkowej

29.08-1.09.2019r. 

 

UWAGA: obowiązkowe są paszporty i wizy!!!   

 

29.08 czwartek Wyjazd z Kielc o godz. 5.oo, przejście graniczne Kuźnica. GRODNO: Muzeum i pomnik Elizy Orzeszkowej, Stary Zamek – rezydencja Stefana Batorego, Nowy Zamek, katedra św. Ksawerego, kościół jezuitów od 1991 r. katedra, dom w którym mieszkała Zofia Nałkowska (1922-27), obiadokolacja, nocleg.

 

 

30.08 piątek  - Po śniadaniu STARE WASILISZKI: Dom Muzeum Czesława Niemena oraz kościół parafialny, w którym był chrzczony; NOWOGRÓDEK: fara Witoldowa, w której był ochrzczony Mickiewicz, ruiny zamku, Muzeum Poety; przejazd nad Jezioro Świteź; ZAOSIE:  folwark/zaścianek Mickiewiczów. Obiadokolacja i nocleg w Baranowiczach.

 

 31.08 sobota - Po śniadaniu NIEŚWIEŻ: kościół p.w. Bożego Ciała z kryptą rodu Radziwiłłów, zespół pałacowy, rynek z  ratuszem. MIR: zamek Mirskich wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO; MIŃSK: objazd po mieście,  Biblioteka Narodowa, Parlament, Ratusz, sobór Św. Ducha, Kolacja i nocleg w Mińsku.

 

1.09  niedziela – po śniadaniu KOSÓW POLESKI (Mereczowszczyzna) – Muzeum Tadeusza Kościuszki, kościół farny; BRZEŚĆ: Twierdza z połowy XIX w.

Powrót do Kielc ok. 24.24.

Cena 980 zł/os. obejmuje: przejazd autokarem, 3 noclegi, 3 śniadania,

3 obiadokolacje, ubezpieczenie NNW i KL, opiekę pilota/ przewodnika na trasie.

Na bilety wstępów i miejscowych przewodników należy przygotować 50 EUR.

Koszt wizy białoruskiej 25 EUR, wnioski ze zdjęciem i paszporty należy złożyć do Biura GOLD TOUR do  10.08.2019 r.

 

Zapraszamy

 

 

Ramowy program wycieczki.  Obowiązkowy  paszport  ważny  co  najmniej  6  miesięcy

 

Zapal świeczkę Rodakom na Kresach

 

Lwów    25-27 października 2019r.

 

25.10 piątek Godz. 6.00 wyjazd z Kielc, przyjazd do Lwowa, Wzgórze Wuleckie – złożenie wiązanki na pomniku upamiętniającym mord polskich profesorów uczelni lwowskich, przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja w hotelu, nocleg.

26.10 sobota Po śniadaniu Cmentarz Łyczakowski, złożenie wieńca na Grobie Poległych w Obronie Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich na Cmentarzu Orląt Lwowskich. Przejazd do centrum, przerwa na lunch. Zwiedzanie Starówki: Katedra Ormiańska, kościół Dominikanów, pomnik Nikifora, Cerkiew Wołoska, Rynek, Kaplica Boimów, Katedra Łacińska, Pomnik Adama Mickiewicza, kolacja, wieczorny spacer po Starówce, nocleg. Fakultatywnie udział w spektaklu w Operze Lwowskiej, bilet ok. 40 zł.

27.10 niedziela Po śniadaniu spacer: Pałac Potockich, Poczta Główna, Ossolineum, Uniwersytet, Dom Uczonych czyli dawne kasyno szlacheckie. Czas wolny nieopodal 2 bazarów. O godz. 12.00 wykwaterowanie z hotelu, wyjazd powrotny. Możliwość obiadu po przekroczeniu granicy. Przyjazd do Kielc ok. 22.22.

Cena 600 zł/os.

obejmuje: przejazd autokarem, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 kolacje, opiekę pilota / przewodnika, ubezpieczenie NNW i KL.

Na bilety wstępów do zwiedzanych obiektów należy przygotować 30 zł (zbierane w autokarze). Kalkulacja wg kursu walut z czerwca 2019r.: 1 zł = ok. 7,0 UAH (hrywna)

 

http://lwow.piotr.szczepanski.name/Pliki/Foto/Lyczakowski_Cmentarz_-_Orleta.jpg 

 

 

 

Zapraszamy